Nagyon szeretem a LEGO Ideas témát. Ennek égisze alatt csupa olyan termék jelenik meg, amik más témán belül aligha láttak volna napvilágot. A termékcsalád élteti és elismeri a felnőtt LEGO rajongók kreativitását és elsősorban ők a célcsoport is.
| Sajnos a doboz nem visszazárható, mint a többi Ideas készletnél. |
A 21315 Pop-up könyv már a 23. ötlet, ami megjelenik e témában. Micsoda különlegességgel van dolgunk ismét! Egy könyv alakú modell, amit ha kinyitunk, elénk tárul egy kedves régi történet.
Az építést a sötétzöld könyvkötés megépítésével kezdjük. Ez némileg monoton, mégis jó látni, hogyan épül fel egy hétköznapi tárgy valós nagyságú modellje. A tetején meghagyták a bütyköket, amit bár szoktam szeretni, itt inkább a "lecsempézés" mellett döntöttem volna.
A borítóra barna díszítés kerül. Ennek kiemelkedő része a fedlapon ékeskedő, 8x16 kockányi területű nagy lap, amin fehér és arany mintával a könyv címét láthatjuk. Once upon a brick, amit talán úgy lehet lefordítani: Volt egyszer egy kocka. A nagy lap alatt két kisebb csempén a könyv szerzőinek nevét olvashatjuk - ám ezek valójában az ötlettulajdonos LEGO rajongók vezetéknevei.
| Tökéletesen záródik. |
A könyvborítókat a belső oldalukra épített homokszínű keret köti össze - ezeket látjuk kívülről lapoknak. Szintén a két belső oldal lesz az, amire a mesés jeleneteket építeni és csatlakoztatni tudjuk.
Ha megnézitek a kinyitott, de üres könyvet, látjátok is, miről beszélek. Itt minden részletnek oka és értelme van. Oldalt a két barna lyuk az, amibe a felnyíló jelenet főrésze csatlakozik. Fölötte a kiálló sötétzöld lapos elemek ezt rögzítik. Középen a lyuk azért van, hogy e főrész zökkenőmentesen csukódhasson össze. A fenti bütykökhöz apróbb részek ízesülnek majd.
Például, a Piroska és a farkas jelenetben nagymama házának berendezése: az ágy és egy asztalka. Az ágyban pont elfér egy minifigura. A házikó külseje engem a Disney meséből a törpék kunyhójára emlékeztet. Nagyon szép, sok részletek, többféle színárnyalattal.
Nagyon jó, hogy a második történet megépítéséhez ezt nem kell lebontanunk. Sőt, az átszerelés is nagyon gyorsan megy. Ahelyett, hogy leírnám, nézzétek meg az erről a szettről készült videómat.
Az égigérő paszuly története azért jó választás a LEGO dizájnereitől, mert teljesen más építési stílusban készült, mint az előző.
YouTube csatornánkon további érdekes videókat találsz a LEGO világából.
Itt a minifigura méretaránynál jóval kisebben, úgynevezett microscale arányban építették meg a tájat, az azon elterülő falvacskát, a felhőket és a paszulyt is.
Nem csak a méretarány a csavar, hanem a felnyílás módja is. Jól ez is csak a videóban látszik. A lényeg: hiába magas a paszuly, összecsukódik a szára, amikor a könyvet becsukjuk. Kimondottan szórakoztató próbálgatni, ahogy felnyílik ez a jelenet.
A méretekkel való játékkal itt nem álltak meg: a normál minifigura lesz az óriás és az ahhoz képest Oscar szoborra emlékeztető pici-figura lesz a legény, aki felmászik a felhők közé.
A szett másik három figurája is remek. Piroska és a nagymama bájos és hát nézzétek ezt a szemüveges kirúzsozott farkast!
Biztos ami biztos, leírom, de gondolom, mondanom sem kellene, hogy minden figura készlet exkluzív, más termékben nem találjuk meg őket. Azért a vadászt hiányolom némileg. Talán azért maradt le, hogy ne legyen fegyver építőelem a kockák között.
A 21315 egy pompás különlegesség, ami egyszerre kiváló dekor a könyvespolcra, játékos illusztráció a két feldolgozott meséhez és jó kiindulási alap arra, hogy az általunk kiválasztott egyéb történetet elmeséljük LEGO formában. Az egyetlen hibája a normál, nem visszazárható doboz, ami idegen a LEGO Ideas témában.
Az ára 21-23 ezer forint, ami egészen korrekt egy ilyen exkluzív témájú és kialakítású modellért.