A minap néztem meg a Netflix dokumentum sorozatát, amiben olyan játékokat mutatnak be, amelyek megváltoztatták a világot. Oké, ez talán kicsit túlzó, de annyit azért kijelenthetünk, ezek a játékok több millió ember gyermek-, sőt, felnőttkorára voltak hatással, legendássá váltak és manapság is masszív rajongótáborral bírnak. A popkult részei és eszközei, akárcsak a LEGO.
Naná, hogy az egyik rész pont a dán műanyag kockákról szól. A LEGO-ról szóló epizód kimondottan szórakoztató módon mutatja be a brand majdnem 90 éves múltját, gyökereit, alapvetéseit, ezért azoknak, akik még csak most ismerkednek a témával, ez a rész egy könnyen emészthető, jól érthető, tömör összefoglaló lesz.
Ami azonban jól esett, hogy nekem, a LEGO múltjáról már sokat olvasott LEGO rajongónak is tudott újat mondani a sorozat. Ezeket közben ki is jegyzeteltem, de most mégsem lövöm le előre a poént - hátha az újdonságok ténye nem csak a hobbiban friss, de igencsak érdeklődőket, hanem a jártasabbakat is a képernyő elé ültetik. Hogy azért mégis említsek egyet: Kjeld Kirk, a LEGO alapítójának unokája hat éven át győzködte apját, hogy gyártsanak zöld színű építőelemeket is.
Na jó, még egy, de aztán vége a gyereknapnak: a LEGO úgy vált egyszerre több tucat licenc tulajdonosává, hogy a licencelt termékek bizniszében először 220 millió dollárt buktak. Megvették a Star Wars megkockásítási jogait, bitang eladást produkáltak, ezért a rá következő évben megnyomták a termelést - csak, hogy nem jött új film a mozikba és az érdeklődés drasztikusan alább hagyott. Hasonló történt a Harry Potterrel is.
További érdekességekért, eddig talán általad sem ismert infókért és 46 perc kellemes kikapcsolódásért irány a Netflix!